Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časovka na Ostrý

9. 9. 2008
Dne 6.9.2008 se pod záštitou firmy Autel konal již tradiční cyklistický závod v podobě časovky na Ostrý. Ani tentokrát na startu nechyběli závodníci 3SA týmu, kteří opět dosáhli velice dobrých výsledků a to hned v několika kategoriích.

V devět hodin ráno měli členové 3SA sraz v místě startu Třinci - Oldřichovicích, kde se po taktické domluvě strategie zaregistrovali. Startovalo se v půlminutovém intervalu. Před desátou začalo být v areálu Autelu rušno, závodníci se rozjížděli, až konečně s úderem desáté vyjel na trať první z nich.

Prvním startujícím členem 3SA byl Štěpán Glombek, který společně se svým otcem reprezentovali v kategorii Rodina. S náročnou tratí i nepříznivým větrem se poprali skvěle a v čase 0:56:31 si dojeli pro parádní první místo.

Poté se postavili na start ostatní členové 3SA v pořadí Veronika Skupieňová, František Glombek, Jindřich Schwarz ml. a Petr Schwarz. Původně plánovaná strategie ?sjetí? a týmové spolupráce byla nečekaně narušena po startu Jindry, kterému městský policista hned po startu ukázal špatný směr. Než se stačil zorientovat a vrátit na start, měl již 4 minutové manko. Přesto závod dokončil na 12. místě v kategorii Muži 18-35 let v čase 0:52:11.

Toto ?zakufrování? však mělo vliv i na další týmové kolegy. Poslední startující závodník 3SA Petr jel ve vynikajícím tempu, hnán úkolem dojet Jindru a Františka. Zhruba v polovině trati se mu podařilo dojet Františka, od kterého se po vzájemné spolupráci odpojil. Stále jej však hnala vpřed myšlenka na dojetí Jindry, který byl však netušeně daleko za ním. Tato snaha mu nakonec přinesla krásné 4. místo v čase 0:44:29. Na vynikajícím 4. místě v kategorii Junioři nakonec dojel i František v čase 0:47:40.

Výborně se s tratí, horkem i větrem vypořádala i Veronika, která, přestože jezdí za 3SA teprve první sezónu, dosahuje velice dobrých výsledků. Veronika jela v domnění, že závodí v kategorii ženy. Pořadatelé ji však trochu nelogicky zařadili do kategorie Juniorů. Veronika závod dokončila v čase 1:01:25 a zařadila se tak na 6. příčku v juniorské kategorii. Nutno dodat, že v kategorii Ženy by byla 4.

Všem závodníkům 3SA tímto gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář