Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostravský Chachar 2008

15. 8. 2008
Na dalším ročníku tohoto závodu, který se konal 2.8.2008 na tradičním místě v Ostravě-Bělském lese, měl team 3SA i své zástupce. Na místo jsme dorazili o den dříve, abychom si projeli trať. Svoji velkou premiéru měla před sebou naše nová členka Veronika Skupieňová

V brzkých ranních hodinách si projížděli trať ti, kteří přijeli až v sobotu. V 9 hodin startovala první kategorie a to ml. žáci. Ty čekalo 1 zaváděcí kolo a jeden střední okruh. Tuto kategorii zastupoval náš člen Štěpán Glombek a patřil k jasným favoritům. Jeho cestu za vítězstvím, ale zastavila rampa, kde bohužel došlo k pádu a propadl se tak na 3. místo, a to si udržel až do cíle. I tak velká gratulace.

V 9:45 se na start postavili kadeti, juniorky a kadetky. Startovalo se ve vlnách po 5min . I tady jsme měli zastoupení a to v kadetách Františka Glombka a v kadetkách Veroniku Skupieňovou. Juniorky už čekalo jedno zaváděcí kolo a dva velké okruhy, kadetky pak jedno zaváděcí a jeden velký okruh. Franta ve své kategorii měl hned po startu bohužel pád, ale i tak nakonec ve své kategorii (kadeti neregistrovaní) vyhrál. Verču čekal v úvodu její závodní kariéry první XC, který je zařazen do kategorie UCI a je tedy na úrovni s Českým pohárem XC.

Verča svůj první závod zvládla i přes problémy na rampě, ale do cíle si dojela pro skvělé 1. místo! v kategorii neregistrovaných závodnic. Proto i jí patří velká gratulace. Po Chacharu byla nálada dobrá a všichni se už těšili, až se pojede na soustředění do Vysokých Tater (Sk).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotaz

(F.F., 25. 2. 2009 16:16)

Já by sem se chtěl zeptat jestli se ten závod jede i v roce 2009 a kolikátého. A když tak bych se rád dozvěděl ještě nějaké podrobnosti.
e-mail filipflegr@seznam.cz