Jdi na obsah Jdi na menu
 


Shimano Cup 08

15. 6. 2008
14.6. proběhl další ročník velmi dobrého závodu Shimano Cup !!! Poprvé za doby existence Shimano Cupu se jelo u výrobní haly Shimano v Karviné.Závody se účastnili 2 zástupcy 3SA a to Štěpán Glombek (starší žáci 11-14 let) a František Glombek (mládež 15-18 let). Trať byla velice obtížná,ale zase velice krátká cca 2km. Jako první odstartovala ve 13:00h kategorie Ženy,Mládež-holky.Ty měli za úkol zajet 16kol a jak šlo vidět dalo to dost zabrat.V ženách suveréně vyhrála Jurková Soňa a v kategorii mládež-holky vyhrála Lenka Jaklová.Po nich se postavili na start ml. žáci a žačky (6-10let) a na ně čekalo 6kol.
Po nich nastoupila na start druhá nejpočetnější kategorie starší žáci,kde jel i Štěpán Glombek a toho čekalo 10kol.Odstartoval velice dobře a celý závod si uhlídal skvělé 2. místo! Porazil ho jen o kousek o rok starší Petr Šebesta.Po st. žácích ještě jeli st. žákyně a pak přišla kategorie mládež- kluci.Protože v této kategorii bylo nejvíce závodníku cca 30 museli se závodníci rozdělit na dvě poloviny (podle toho kdo byl jak rychle zaregistrovaný) a z jedné poloviny posupuje do finále jen 5 závodníků a z druhé 6 závodníků.
František Glombek startoval hned v té první polovině a čekalo ho 10 kol. Od startu se procpal na první místo a táhnul 5kol další dva závodníky za ním. Protože vedoucí trojice stále v čele s Františkem Glombkem měla už náskok tak velký že finále bylo jisté,vyměnili se na čele aby každý našetřil síly na finále.Do cíle jsme dojeli teda vzájemně za sebou a čekali kdo postoupí dál.Z druhé poloviny této kategorie postopilo po 10 kolech 6 nejlepších a už bylo jasné složení finálového závodu.
Aby jsme si trochu odpočinuly jeli před náma ještě kategorie Masters kteří jeli 30kol takže času na odpočinek bylo dost celkem :D. A pak to přišlo!11 nejlepších v kategorii mládež - kluci. Zbývalo 15sek!!Najednou výstřel a valilo se vpřed!František Glombek znovu výborně odstartoval byl na 2. místě hned za "baníkovcem", ale v druhé zatáčce kde se jelo po velkých hnusných kamenách ho někdo nabral rohama a letěl na zem!
Nohy měl celé od krve lokty podřené taky,ale lidi ho poháněli dál a tak sebral kolo a jel dál i když ti před ním měli už dost velký náskok přece jen to nevzdal a jel dál!Sice ho čekalo 15 kol,nohy ukrutně bolely, popral se s bolestí a každým kolem se přibližoval víc a víc k předposlednímu! Konečně!! Ve 4 kole ho dohnal a v 5 už i předjel a jel "atakovat"dál!
Předjel ještě dalšího,ale ostatní už nedohnal ti si svuj náskok uhlídali. Ale i tak byla spokojenost i když nohy bolely, ale nevzdal to!Nakonec z toho bylo 9 místo.A pak přišel vrchol závodu!Kategorie Muži!Ty čekalo 35kol a po nich konečně vyhlašení! Celkem velkým překvapením bylo jak zjistil Štěpán Glombek že vyhrál kolo :D A protože jsme tam byli na kole museli jsme schánět odvoz.
Výsledky budou v Pondělí ráno na www.shimano-cup.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář